بارگذاری

راهنمای جامع معرفی گام به گام گریم چشم + تصویر

گریم چشم

مطمئناً آموزش گریم چشم می‌تواند به شما کمک کند تا با بهترین شکل ممکن از آرایش چشم خود لذت ببرید. با اعمال این تکنیک‌ها و مراحل، می‌توانید به طور موثری ظاهر چشمانتان را بهبود بخشید و جلب توجه بیشتری کسب کنید.

یکی از نکات مهم در گریم چشم، استفاده از رنگ‌هایی است که با رنگ چشمان شما همخوانی داشته باشند. بهتر است در انتخاب رنگ‌های گریم چشم با رنگ چشمان خود هماهنگی داشته باشید تا زیبایی چشمانتان بیشتر شود. همچنین، تکنیک‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها ابتکار و خلاقیت خود را در آرایش چشم نشان دهید.

به علاوه، توجه به نکات مراقبتی پس از آرایش چشم نیز حائز اهمیت است. مراقبت صحیح از پوست چشم پس از استفاده از لوازم آرایشی می‌تواند به دوام و ثبات آرایش کمک کرده و از احتمال بروز آسیب‌های پوستی جلوگیری نماید.

در نهایت، با دنبال کردن این مراحل و نکات مطرح شده در این راهنما، می‌توانید به یک گریم چشم حرفه‌ای و زیبا دست یابید که به ظاهر شما جذابیت و جلب توجه بیشتری بخشیده و شما را از دیگران متمایز سازد.

نکات مهم قبل از آرایش چشم

داشتن نگاهی درخشان و جذاب بستگی به تعادل خط ابروها و آرایش متناسب با چشمان شما دارد. همه چشم ها به یک طریق آرایش نمی شوند و هر چشم به واسطه شکل و فرم خود آرایش مخصوص خود را دارد. با دقت به فرم چشمان خود نگاه کنید. چشمان شما به هر شکل و فرمی که باشند، شما می توانید از مطالب زیر جهت تشخیص و یادگیری فنون و رازهای زیباتر شدن آنها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید  وینیتینگ در عکاسی

گریم مرد

گریم انواع چشم ها

گریم چشم های گود

در این نوع چشم، تکیه در استفاده از رنگ های کم رنگ می باشد. زیرا باعث ایجاد جلوه بیشتر چشم ها می گردد. برای آرایش این نوع چشم می بایست سایه را از گوشه های داخلی چشم تا کمی خارج از گوشه های خارجی آن به کار گرفت و مقدار کمی از یک سایه تیره تر نیز به چین های اطراف چشم ها زده و آن ها را یکدست نمود.

گریم چشم های بافاصله

در این نوع چشم باید از سایه در گوشه های داخلی و تا وسط پلک جهت نزدیکتر نمودن چشم ها به هم استفاده نمود. از یک سایه کم رنگ تر در قسمت میانه پلک به سمت الخارج آن استفاده نمود و در قسمت وسط پلک آن را به خوبی یکدست نمایید.

گریم چشم های نزدیک به هم

برای دورتر نشان دادن چشم ها می توان از یک نقطه کوچک از کرم کانسیلر در گوشه داخلی هر دو چشم استفاده کرد. از یک خط چشم کم رنگ و نازک در لبه بالایی پلک ها و نزدیک مژه ها که به سمت خارج ضخیم می گردند، باید استفاده نمود. برای گوشه داخلی چشم تا میانه پلک از یک سایه کمرنگ استفاده نمود و مقدار کمی از نوع تیره تر را در قسمت میانی و به سمت خارج پلک به کار برده و به خوبی در بخش میانی آنها را یکدست نمایید.

گریم چشم افراد عینکی

اگر قاب عینک شما تیره باشد نیازی به استفاده از رنگ ها در سایه چشم نمی باشد. فقط کافی است مژه ها را به بالا داده و از هم جدا نمایید. اگر از انواع قهوه ای ریمل استفاده می نماید، سعی کنید به جای آن از انوع مشکی و به صورت نازک در گریم خود استفاده نمایید؛ از ریمل های چند کاره جهت استفاده در پایین مژه ها و فر دادن و صاف کردن آنها استفاده نموده و به سمت بالا آنها را حالت دهید.

بیشتر بخوانید  نکاتی درباره ی طراحی شخصیت

اگر از عینکهای کائوچویی و دسته شاخی استفاده می کنید باید وقت بیشتری برای آرایش ابروهایتان صرف نمایید. توجه داشته باشید هدف از آرایش شما نمایش بهتر صورتتان است نه عینکتان، پس در انتخاب رنگ ها دقت نمایید.

پف کردگی چشم

استفاده از سایه های مات و تیره موجب کم جلوه شدن چشم ها می گردد و این زمانی تشدید می گردد که رنگ صورت سفید یا روشن باشد. اگر بخواهید که چشم هایی درشت و زیبا داشته باشد سعی کنید که در گریم خود از سایه های کمرنگ استفاده نمایید.

استفاده از سایه بعد از خط چشم موجب ایجاد یک حالت خواب آلودگی و کم نما شدن چشم ها می گردد. از خط چشم در آخر کارتان برای ایجاد بهترین حالت استفاده نمایید. با استفاده از یک ریمل مناسب سعی نمایید که مژه ها را پرپشت و فردار نماید. هیچ گاه از خط چشم در داخل مژه ها و پلک های پایینی استفاده نکنید. این کار موجب کوچک تر به نظر آمدن چشم ها می گردد.

  • راه حل برای چشمان پف کرده در زمان گریم چشم
  • 1) یک قاشق غذاخوری را زیر آب سرد گرفته و آنرا برای ۶۰ ثانیه روی پف کردگی چشم قرار دهید.
  • 2) راه دیگر حلقه حلقه کردن خیار و روی چشمها به صورت کمپرس گذاشتن است.

3) چای سیاه کیسه ای را در آب سرد خیس نموده و به مدت ۱۰ دقیقه روی چشم ها بگذارید و به آرامی از سمت داخل به بیرون چشم ها فشار آرامی بدهید.

4) از خوردن هر چیزی که دارای نمک باشد خوداری کنید چرا که باعث نگهداری مایعات اضافی جمع شده در ناحیه چشم ها خواهد شد.

بیشتر بخوانید  نقش ها و مسئولیت های مدل مد چیست؟

5) در موقع خواب سر را بالا تر از بدن نگهدارید که باعث اضافه جمع شدن بیشتر مایعات زیر چشم نشود.

کلام پایانی

در این مقاله از آژانس مدلینگ کامدین، به تکنیک‌ها و مراحل گریم چشم پرداختیم تا به شما کمک کنیم تا با هنری جذاب و حرفه‌ای، چشمانتان را به شکلی زیبا و جذاب آرایش کنید. از مراحل ابتدایی تا نکات پیشرفته‌تر، همه در اینجا گنجانده شده تا شما بتوانید آرایشی دلپذیر و با کیفیت داشته باشید.

اهمیت انتخاب رنگ‌های مناسب و استفاده از تکنیک‌های صحیح، مراقبت از پوست چشم و استفاده از مواد با کیفیت برای دوام آرایش، همگی نکاتی است که باید رعایت کنید. با اعمال این مراحل و تکنیک‌ها، می‌توانید به زیبایی چشمان خود دست یابید و آرایشی که به شما جلب توجه بیشتری بخشد، ایجاد کنید.

پیام بگذارید

Call Now Buttonاکنون تماس بگیرید