بارگذاری

راهنمای جامع و مرحله به مرحله گریم بینی + تصویر

گریم بینی

گریم بینی یا کانتور کردن در آرایش به معنی استفاده از سایه‌های تیره و روشن برای حالت دادن به اجزای چهره است. با استفاده از سایه‌روشن‌ها شما می‌توانید زوایای موردنظر خود را ایجاد کنید. برخی قسمت‌ها را برجسته یا برعکس، فرورفته نشان دهید. از مهمترین بخش‌های کار گریم صورت که برای افراد اهمیت دارد، گریم بینی است که اغلب به منظور باریک و کوچک نشان دادن بینی انجام می‌شود. بسیاری از افرادی که شکایت دارند بینی قوزدار، انحراف دار یا گوشتی است می‌توانند با کمک تکنیک‌های گریم بینی، این نقایص را برطرف کنند. در این مقاله از آژانس مدلینگ کامدین سعی داریم تا انواع گریم بینی را با شما بررسی نماییم.

معرفی گریم بینی

برای گریم بيني باید بدانید که از هفت قسمت تشکيل شده است:

بخش A: کمي گود رفتگي دارد. در بعضي از خط اخم در اين ناحيه مشخص است.

بخش B: اين بخش قسمت برجسته بيني (تيغه بيني) براي باريک نشان دادن بيني در اين ناحيه از فن روشن استفاده مي شود.

بخش C: اين بخش در دو طرف تيغه بيني قرار دارد.

بخش D: اين بخش بر روي دو پرده بيني قرار دارد.

بخش E: اين بخش را انتهاي بخش B (نوک بيني) قرار دارد.

ابزار لازم برای گریم بینی

براش و قلموی مناسب

لازم است تا یک براش آرایشی متوسط با موهای نرم و دو براش آرایشی کوچک با نرمی متوسط داشته باشید. برای کشیدن کانتور روی بینی لازم است تا یک قلموی زاویه‌دار داشته باشید. در این صورت می‌توانید با استفاده از این قلموی کوچک و سفت کنترل بسیار زیادی بر روی حرکت قلمو داشته باشید.

کانتورینگ با استفاده از بلندر یا قلموی پرپشت بسیار آسان‌تر خواهد بود. قطعا اسفنج برای ترکیب کانتور انتخاب ایده‌آلی است. پس حتما یک اسفنج نیز تهیه کنید.

کانتور و یا فوندیشن‌های تیره و روشن

کانتورینگ، کرم پودرهای ۲ و ۳، یک پالت با فوندیشن‌های تیره و روشن با طیف رنگی مختلف نیاز خواهید داشت. قطعا پودر برای افراد تازه کاری نسبت به کرم پودر انتخاب بهتری خواهد بود. با استفاده از فوندیشن‌های تیره می‌توانید قسمت‌های پهن بینی را کوچک کرده و با رنگ‌های روشن، قسمت‌های مد نظرتان را برجسته و نمایان‌تر کنید.

بیشتر بخوانید  برند کازابلانکا؛ آشنایی با طراح لباس فرانسوی با نام تجاری کازابلانکا

انواع گریم بینی

گریم بینی نوک تیز:

در صورت نوک تیز بودن بینی می‌توانید از سایه در قسمت نوک بینی استفاده کنید. نوک بینی را کمی سایه تیره بکار ببرید تا بینی پهن‌تر دیده شود. روی ساقه بینی از سایه تیره استفاده کنید و کمی روی سایه را محو کنید. روی پره‌های بینی هم کمی سایه بزنید. با یک براش روی نواحی تیره‌تر را محو کنید. با این تکنیک صحیح گریم بینی، به زیبایی بینی خود کمک می‌کنید.

گریم بینی کج:

پل بینی‌های کج به جای یک خط مستقیم، کمی ناهموار (مانند بینی عقابی) و یا متمایل به یک طرف است. این مدل سخت‌ترین شکل بینی برای کانتور کردن است، اما با کمی تمرین می‌توانید ظاهر زیبایی به بینی خود ببخشید.

برای کانتور بینی عقابی یا کج خود، کمی گردن‌تان را خم کرده و مستقیم به آینه نگاه کنید. از ناحیه ابرو تا حد امکان یک جفت خط موازی بکشید. خطوط ممکن است از شکل نامنظم بینی پیروی کنند، اما اشکالی ندارد. بعد از اینکه خطوط کانتور را کاملا با کرم پودر زیر آن محو و ترکیب کردید، بینی ظاهر یکنواختی پیدا خواهد کرد. برای اینکه کج بودن بینی‌تان، تا حد امکان محو شود، با دقت یک هایلایتر را روی پل بینی بزنید.

گرد کردن نوک بینی باریک:

اگر نوک بینی باریکی دارید، برای گرد نشان دادن آن لازم است تا در گریم بینی خطوط تیره را کمی دورتر از حد معمول بکشید. در وسط این دو خط از یک قلم موی تیره روی نوک بینی یک هلال گرد بکشید، سپس داخل آن هلال را روشن‌تر کنید. لازم است تا این هلال را با قلم موی تیره به طرف پایین کشیده و فید کنید. در این‌صورت خطوط نیز محو خواهند شد.

بیشتر بخوانید  تاثیر سبک پاپ آرت در دنیای موسیقی

گریم بینی بلند و کشیده:

برای کوتاه‌تر نشان دادن بینی بلند و کشیده لازم است تا زیر نوک بینی با کانتور را یک قسمت سایه تیره و عمیق ایجاد کنید. در انتها از نوک بینی به طرف بالا سایه را پخش کنید. برای بینی می‌توانید از کرم پودر استفاده کنید تا سایه کمی محو شود. می‌توانید نوک بینی را مقدار کمی هایلایتر بزنید. با این سبک آرایش می‌توانید بینی خود را با تکنیک ساده کوچک و خوش فرم نشان دهید.

گریم بینی پهن:

یک فوندیشن دو تا سه درجه تیره‌تر از رنگ پوست خود انتخاب کنید. قلموی کوچک را به آن آغشته کرده و خطی باریک در دو طرف پل بینی‌تان از بالا در نزدیکی ابروهایتان به پایین تا نوک بینی بکشید. توجه کنید که این خط باید بسیار نازک باشد.

اگر پره‌های بینی‌تان پهن است، در این مرحله لازم است تا این خطوط تیره را روی پره‌های بینی نیز ادامه دهید.

اگر بینی افتاده‌ای دارید، حتما زیر بینی را نیز با کمک یک قلم آرایشی کوچک، خط تیره‌ای به شکل هفت بکشید.

فاصله بین دو خط تیره را با یک قلموی کوچک و فوندیشن روشن پر کنید. برای کشیده نشان داده شدن بینی، حتما نوک بینی را نیز با فوندیشن، روشن کنید. در این مرحله از براش بزرگ کمک بگیرید و تمامی قسمت‌های باقی مانده را با فوندیشن روشن بپوشانید. پس از این موارد باید با کمک پد آرایشی تمامی این خطوط را فید کنید تا حالتی بسیار طبیعی به خود بگیرد.

انتخاب محصول مناسب برای گریم بینی

انتخاب محصولات مناسب برای کانتور بینی و یا هایلایت نقش بسزایی در نتیجه نهایی کار و زیبایی آن دارد. در این بخش به طور خلاصه انواع این محصولات و کاربرد هر کدام را معرفی می‌کنیم:

گریم بینی انواع

کانتورهای پودری

بیشتر بخوانید  راهنمای جامع استایل کردن با بهترین کفش ورزشی مردانه

اگر مبتدی هستید، پیشنهاد ما به شما برای کانتورینگ بینی، کانتورهای پودری است. کنترل شدت و رنگ این نوع محصولات راحت‌تر است و بنابراین آسان‌تر می‌توانید به ظاهر دلخواه‌تان برسید. علاوه بر این کسانی که پوست چربی دارند، بهتر است از کانتورهای پودری استفاده کنند.

کانتورهای مایع

در بازار لوازم آرایشی طیف گسترده و متنوعی از محصولات کانتور و هایلایتر مایع وجود دارد. در میان این محصولات، می‌توانید کانتوری را انتخاب کنید که بافت سبکی داشته باشد و به راحتی با دیگر لوازم آرایشی‌تان ترکیب شود. به این ترتیب بعد از گریم، بینی جلوه طبیعی و زیبایی خواهید داشت. اگر در انتخاب کانتور مایع سردرگم هستید، می‌توانید به جای آن کرم پودری را انتخاب کنید که یک یا دو درجه تیره‌تر از رنگ پوست‌تان است.

کانتورهای کرمی

این محصولات بافت غلیظ‌تری داشته و نسبت به دیگر کانتورها نیاز به ترکیب بیشتری دارند. با این حال اگر به درستی از این محصولات استفاده کنید، نتیجه کار بسیار حرفه‌ای خواهد بود. شما می‌توانید چند رنگ متضاد از کانتورهای کرمی را با هم ترکیب کنید تا رنگ سفارشی مخصوص خودتان را برای کانتور بینی یا دیگر اعضای صورت‌تان داشته باشید. این نوع محصولات به ویژه برای انواع پوست‌های معمولی تا خشک بهترین عملکرد را دارند.

کلام پایانی

این مدل آرایش اصلاحی با کانتورینگ و هایلایت به یکی از پرکاربردترین و محبوب‌ترین تکنیک‌ها در دنیای همیشه در حال رشد لوازم آرایش تبدیل شده است. اما در نگاه اول روش‌های گریم بینی ممکن است کمی سخت و پیچیده به نظر برسد. با این وجود استفاده از بهترین محصولات و لوازم آرایش کانتور مانند براش و اسفنج در کنار دانستن تکنیک‌ها و ترفندهای آن می‌تواند بینی و صورت شما را به زیبایی متحول کند. با یادگیری گریم بینی کانتورینگ دیگر از جراحی‌های پرهزینه زیبایی بی نیاز خواهید بود. هر چند به یاد داشته باشید همه ما به هر شکلی که آفریده شده‌ایم، زیباییم.

پیام بگذارید

Call Now Buttonاکنون تماس بگیرید